Неділя, 19 листопада 2017 19:58

День Святого Мартина

     

Свято картонних ліхтариків, пісень і Гусака щорічно відзначають в Німеччині та інших країнах Європи. Його дуже люблять діти. Це свято пов'язують з легендою.   В основу легенди про Св.Мартина покладено сказання про те,  як  римський солдат Мартин, завдяки світлу ліхтарика, побачив жебрака  і  спас  його від голоду та холоду.  За легендою, ця подія сталася у IV-му столітті у Франції.  Мартин  бачив багато несправедливості і це змінило його життя. Він  покинув військову службу і через кілька років став священиком у французькому місті Турі. Все життя він присвятив допомозі бідним. За це католицька церква проголосила Мартина святим. У Франції він вважається національним героєм і покровителем жебраків, ізгоїв,  домашніх тварин та птахів, а також тих, хто відмовився від військової служби.    Традиційно в День Св. Мартина їдять гусака. Це теж пов’язано з легендою. Вважається, що Мартин не хотів бути єпископом і сховався в сараї, де були гуси. Але птахи так голосно ґелґотіли, що видали його схованку. Так, Мартин став єпископом  Турським  на честь французького міста Тура.   

        У школі № 239 до цього дня готувались усі. Режисерами-постановниками  свята  стали  вчителі німецької мови  Тулікова І.О. та  Бурфан Н.О.  Свято почалось  Laternenumzug (Ліхтарним ходом). Учні  5-6 класів з саморобними ліхтариками, чинно проходять усіма коридорами школи до залу, де відбувається головне  театральне дійство. Епізод з легенди супроводжується  традиційними для цього свята  німецькими піснями, які виконують усі класи.  У піснях прославляють  добру  співчутливу  душу, оспівують  добрі вчинки, повагу до ближнього, щирість та готовність до самопожертви.   Потім   відбувається конкурс ліхтариків, зроблених власноруч учнями школи,  і  нагородження переможців. Свято закінчилось частуванням  учасників солодкими  «мартинчиками», якими в цей день кожен ділиться з ближнім, та незабутніми емоціями глядачів.     

  

 

  

 

joomlaженский портал
Неділя, 19 листопада 2017 19:33

День української писемності та мови

 Результат пошуку зображень за запитом "день української писемності картинки"

На виконання рішення Київської міської ради від 28.05.2015 № 571/1435 «Про затвердження Концепції розвитку української мови, культури та виховання історичної пам’яті жителів міста Києва на 2015-2020 роки», враховуючи рішення Київської міської ради від 05.10.2017 № 166/3173 «Про заходи щодо забезпечення регіональної мовної політики в місті Києві»  9 листопада 2017 року в Оболонському управлінні освіти було організовано написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. До заходу, як і зазвичай кожного року, традиційно особисто долучилася начальник управління Вахнюк Н.М. та всі працівники установи. Написані тексти зразу ж були перевірені філологами управління. Результати виявились блискучими та підтвердили професійне володіння працівниками рідною мовою.

     Цього року диктант «Наші пісні» виявився цікавим та інформативним, автори його торкнулись багатої історії української пісні, розкривши її унікальність в окремих аспектах не лише суспільного життя України, а й світової громади. Мережкою  сплелись у тексті вподобання народу України в царині пісні, яка супроводжує людину від самого народження впродовж століть його існування, та реалії сучасного життя. Вільнолюбний народ черпає свою міць з життєдайного джерела  української  пісні і донині, бо для нього «пісня і праця – великі дві сили». Як звучить у тексті диктанту: «Наші пісні… долають усі кордони без віз, бо в них – жива душа народу України».

     

 

joomlaженский портал
Неділя, 19 листопада 2017 19:20

МАРАФОН ПРОФЕСІЙ.

       Члени районного клубу «Єтериторія», учні 8-10 класів  СШ №252, школи № 219 та школи № 18, в рамках  практичної реалізації напрямку  «Роби себе сам» районного проекту «Формула майбутнього», беруть  участь у  проведенні циклу конференцій для молоді. Мета Марафону професій – допомогти  молоді зробити один з найважливіших виборів у житті — обрати своє майбутнє.

       У супроводі  координатора клубу «ЄтериторіЯ», вчителя англійської мови школи №18 Долженкової Н.О. та педагога-організатора  СШ № 252  Лушкіної О.О. учні відвідали бізнес центр  «ЛАГОДА»   де зустрілись зі  спікерами,  які  щодня    досягають мети  у своїй професії, яку  колись обрали на все життя. Керівник відділу  медичної лабораторії СІНЕВО –Тетяна Бабич; телережисер ТВ-проектів («Україна має талант», «4 весілля») - Антоніна Готфрид; директор зі стратегічного розвитку приватної школи «Афіни» - Олексій Греков; РR - директор   ModnaKasta-Наталія Логвін, SMM-спеціаліст – Микита Рожков  радо ділились своїми роздумами.

 Професіонали  цих галузей  обожнюють свою професію і цікаво та відверто  розповіли молоді про свій тернистий шлях до  виповнення  власних мрій, про перспективи, плюси та мінуси  власної професії.  Учасники конференції отримали поради та настанови спікерів, щодо  вибору свого майбутнього.    
       Наступна зустріч відбудеться  11листопада  з  іншими професіоналами -  копірайтерами: Антоном Бугайом, Наталією Савченко, Єлизаветою Рожковою та  з автором книги «Любов та Бюджет» Любомиром Остапівим.     Чекаємо від них відвертих історій  про  вибір професії. Адже є з чого вибирати!

 

 

joomlaженский портал
Сторінка 1 з 39

Головне меню