Неділя, 22 квітня 2018 19:43

Семінар-тренінг «Сучасні освітні стратегії»

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

17 квітня 2018 року в СШ № 252 ім. Василя Симоненка відбувся районний семінар-тренінг для вчителів іноземної (англійської та німецької) мови «Сучасні освітні стратегії» за участю Світлани Губарєвої, кандидата філологічних наук, бренд-менеджера напряму «Іноземна література» видавництва «Ранок».

 

      Зустріч складалася з теоретичної та практичної частини. Теоретична частина містила, зокрема, наступні питання:

-         аналіз ключових компетентностей Нової української школи (на базі сучасних підручників з англійської та німецької мов);

-         новий закон «Про освіту»: орієнтири, виклики, перспективи;

-         особливості вивчення іноземних мов у початковій школі;

-         метод “Visual Learning” та інші стратегії ефективного викладання англійської граматики.

С.Губарєва обґрунтувала зміни, які закладені в концепції Нової української школи відповідно до основних засад реформування середньої школи. Компетентнісний підхід до навчання іноземної мови повинен бути пріоритетним. Українська школа має готувати учнів до успішної самореалізації в житті. Поки що школяр отримує здебільшого суму знань. Докорінна реформа змінить акценти стосовно всіх учасників навчально-виховного процесу. За новою концепцією, вчитель не ментор, а фасилітатор, він не дає готових відповідей на запитання, а допомагає учневі їх знайти.

Змінилася роль оцінки знань учня. У цьому питанні повинна превалювати педагогіка партнерства: всі школи однакові, всі діти рівні, нікого не залишаємо позаду,  що передбачає комфорт, сприятливий мікроклімат для дитини та розвитку її здібностей. Партнерство також передбачає залучення батьків до участі у вихованні та навчанні дітей.

Комунікативна методика надасть можливості активного спілкування під час навчання. Передбачається під час навчання широке використання сучасних варіантів комунікації (Інтернет-форуми, чати, блоги…), ігрових (навчальні ігри, проблемно-пошукові та творчі завдання, кросворди тощо) і тестових технологій.

Важливим компонентом сучасного підручника є візуальна підтримка та аудіосупровід, озвучений носіями мови, що сприяє формуванню справжнього іншомовного мовлення та запобігає утворенню можливих психологічних бар’єрів при спілкуванні іноземною мовою.   

     Під час практичної частини відбулася апробація навчальних матеріалів від видавництва «Ранок» (робота в парах/групах/командах) та відкритий мікрофон: групове обговорення почутого.

     Слухачі ознайомилися з сучасним наповненням підручників видавництва з іноземної мови (англійської та німецької), зокрема інтерактивними завданнями (онлайн-тести, вікторини, додаткові завдання для засвоєння лексики та граматики), які можна завантажити безкоштовно на сайті www.ranok.com

      Учителі іноземної мови під час неформального спілкування обмінялися думками стосовно окремих проблем викладання іноземної мови, ознайомилися з книжковою виставкою іноземної навчальної літератури від видавництва «Ранок».

  

Бондар Н.П.

Методист НМЦ

      

Читати 164 разів Останнє редагування Неділя, 22 квітня 2018 19:46