Середа, 21 лютого 2018 19:13

Семінар-тренінг для вчителів англійської мови

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

«Особливості активізації творчого потенціалу учнів під час навчання іноземних мов. Підготовка до ЗНО з англійської мови»

 

 

Особливості підготовки до ЗНО ( частина «Аудіювання») та  розкриття творчого потенціалу школярів у процесі вивчення іноземних мов

 

     15 лютого 2018 р. в НВК «Потенціал» відбувся районний семінар-тренінг для вчителів іноземної мови «Особливості активізації творчого потенціалу учнів під час навчання іноземних мов. Підготовка до ЗНО з англійської мови».

     Мета семінару: відпрацювати методичні прийоми під час підготовки старшокласників до ЗНО з англійської мови, поділитися ефективними методами розкриття творчого потенціалу учнів при вивченні іноземних мов, познайомити вчителів району з діяльністю НВК «Потенціал».

      Гостем семінару-тренінгу був Кріс Кербі (Kris Kirby), методист Міжнародного освітньо-методичного центру Дінтернал-Книга. Кріс Кербі родом із Великобританії, має досвід викладання англійської мови в 6 різних країнах. Він у легкій та цікавій формі представив тему «Успішне формування іншомовної аудитивної компетенції учнів старших класів під час підготовки до ЗНО 2018 з англійської мови» та провів тренінг з учителями.

      На початку свого тренінгу Кріс Кербі нагадав учасникам – учителям англійської мови наступні важливі моменти:

 

FACT FILE           

     Parts of ZNO 2018     3+1:

                                         Reading

                                         Use of English

                                         Writing

                                         Listening

     Duration            120+30 mins

     Levels                 mix

     Date                   June, 1

    

     Потім він зупинився саме на частині «Аудіювання»: типах завдань, поступове опрацювання питань – а їх буде 16! З них: питання truefalse

та multiplechoice. Текстів буде два, читатиметься кожен з них двічі.

      Наступним етапом тренінгу були стратегії (Listeningstrategies), за якими вчителі мають готувати старшокласників до цієї частини ЗНО, а саме:

     1/ Pre-listening activities: key words, identify the purpose, distractors, paraphrasal activities, synonyms, dictogloss …

     2/ Through listening activities                                                    

     3/ Answers or Post-listening

     На кожному з названих етапів учасники семінару виконували завдання і визначали роль кожного з них для ефективної підготовки учнів до ЗНО.

Насамкінець вчителі провели своєрідний бліцQuizза змістом тренінгу.

      Далі роль виступаючих взяли на себе господарі семінару –  кафедра іноземних мов НВК «Потенціал». Зубик С.П., заступник директора з науково-методичної роботи познайомила присутніх з роботою навчального закладу, основними особливостями і принципами роботи, розповіла про роботу педагогічного колективу в експериментах та проектах Всеукраїнського і регіонального значення.

     Циганенко Т.В., вчитель англійської мови, представила роботу кафедри. Презентація містила візитівки вчителів, напрямки роботи шкільного методоб’єднання, форми, методи та прийоми, які використовуються на уроках,  традиційні позаурочні заходи та ін.

     Потім Тимощук М.С., вчитель грецької мови, розповіла про позаурочну діяльність з грецької мови. Вона познайомила присутніх із заходами, присвяченими Дню незалежності Греції, роботою шкільного літнього мовного табору, семінару «О спорт, ти – мир!», різдвяним колядуванням у Посольстві Греції в Україні. І на завершення свою доповідь «Музика і пісні у вивченні мови» представила Зайцева Л.Б., вчитель англійської мови.

     Заключним акордом зустрічі стала традиційна лотерея, проведена Крісом Кербі та Оленою Берест – методистом Міжнародного освітньо-методичного центру Дінтернал-Книга, в якій учителі виграли навчально-методичну літературу для використання під час підготовки учнів до ЗНО-2018.

 

Бондар Н.П.

Методист НМЦ

  

 

 

Читати 297 разів