Субота, 14 жовтня 2017 06:28

Семінар-практикум для вчителів англійської мови

Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

 

  

12 жовтня 2017 року відбувся перший у новому навчальному році семінар-практикум для вчителів англійської мови в СШ № 16 на тему: «Використання аудіо- та відеоматеріалів на уроках англійської мови».

 

     На початку зустрічі заступник директора з НВР Дядюк Оксана Андріївна, вчитель англійської мови вищої категорії, вчитель-методист,  коротко розповіла про напрямки діяльності кафедри іноземної мови з використання медіаресурсів на уроках іноземної мови.

     Про етапи роботи з іе-book для розвитку і вдосконалення навиків аудіювання в старших класах повідомила Новак Оксана Степанівна, вчитель англійської мови вищої категорії, вчитель-методист. Зокрема, вона відзначила, що робота з ie-текстами розширює словник учнів, допомагає краще запам’ятовувати лексику та використовувати її під час неформального спілкування. У процесі аудіювання учні виконують завдання різного типу поетапно: запис нових слів на дошці; перше прослуховування конкретного тексту без титрів; бесіда з учнями для уточнення їх розуміння тексту; друге прослуховування із субтитрами (перед другим прослуховуванням учням дається певне завдання);             бесіда з учнями, у процесі якої вирішується та чи та проблема, що висвітлюється в тексті; можливе також творче завдання – подальша робота над проектом, пов’язаним за змістом з виучуваним матеріалом. Насамкінець Новак О.С. провела міні-вікторину з учасниками семінару.

     Квасова-Осташевська Ніна Петрівна, вчитель англійської мови вищої категорії, вчитель-методист, поділилась досвідом роботи над опосередкованим навчанням англійської мови через створення учнівських презентацій, котру вона розпочинає зі старшокласниками 9-х класів. На думку Ніни Петрівни, до дев’ятого класу школярі вже мають достатній запас слів англійської мови; також вони вже навчились створювати подібні роботи рідною мовою. На прикладі опрацювання теми «Туризм в Україні: найкращі місця» вчитель показала, як учні творчо розвивають поставлене завдання, не бояться виступати перед аудиторією, не розгублюватися, бути природними. Тому що завдання для створення презентацій ставиться жорстке: на слайдах відсутній текст, а учень розповідає, показуючи презентований матеріал. А слухачі після закінчення презентації формулюють своє коротке повідомлення про побачене і почуте. Вчитель переконана, що така робота розвиває монологічне мовлення, поглиблює навики вербального мислення, аудіювання (адже учні прислухаються одне до одного), вчить створювати короткі висловлювання.

   Ірина Володимирівна Мишак, голова шкільного методичного об’єднання вчителів іноземної мови,  поділилась досвідом роботи над учнівськими відео-проектами як результатом використання медіаресурсів. На думку вчителя, відеоматеріали є основою для створення школярами своїх власних відео- проектів. І це, в першу чергу, викликає в них інтерес до предмета, вміння сприймати учнівську критику; а відтак – розкриває творчий потенціал учнів. Як це відбувається на практиці, учасники семінару розглянули матеріал зі створення учнівських відеоматеріалів: спочатку учні дивляться відеоматеріал на тему: «Вибір професії»; потім обговорюють разом з учителем питання важливості знайти своє покликання в житті; останній етап роботи – відеоматеріал “Our hopes and dreams” («Наші надії та мрії»).

     Цікавою також була розповідь Бурматової Вікторії Василівни, вчителя англійської мови вищої категорії, старшого вчителя про формування позитивної мотивації навчальної діяльності учнів через караоке сучасних британських та американських пісень: спочатку діти вибирають самі улюблену пісню (і це, на думку вчителя, найскладніший етап: адже такі різні у всіх смаки); наступний етап після остаточного вибору – прослуховування пісні без субтитрів; тоді – прослуховування з субтитрами; обов’язковим є етап розбору важливих граматичних структур у тексті пісні; насамкінець – виконання пісні. Вчитель вважає, що така лексична робота є результативною: пісня – це завершений текст; у ній, як правило, використовуються прості речення; важливий елемент – ти бачиш перед собою текст і слухаєш; таке заняття не викликає втоми; і що найголовніше – поповнюється словниковий запас. Вражаючі кадри – вся школа співає караоке під час Тижня англійської мови.

     Вікторія Василівна надала учасникам семінару список пісень (які на сьогодні вже в активі учнів СШ № 16) з граматичними структурами в них: past simple, past continuous, present perfect, …, used to, going to future … (список солідний і переконливий).

     А в кінці семінару вчителі поділились враженнями від почутого і побаченого та розучили й заспівали караоке пісню “Sweet dreams” («Солодкі мрії»).

     Робота з аудіо- та відеоматеріалами на уроках іноземної мови – це лише один аспект інтерактивної діяльності, що використовується креативними вчителями. Маємо надію, що досвід роботи педагогів СШ № 16 певною мірою розширить професійну компетенцію учасників семінару, надасть їм можливість практично застосувати його у своїй практиці.

   

 

  

Бондар Н.П.

Методист НМЦ  

    

Читати 334 разів Останнє редагування Середа, 21 лютого 2018 19:21