Вівторок, 06 грудня 2016 19:09

Семінар-практикум для вчителів української мови та літератури

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

    

30 листопада 2016 року в спеціалізованій школі № 14 імені українського професора Грушевського Сергія Федоровича відбувся районний семінар для вчителів української мови та літератури на тему: «Національне виховання особистості на основі інтеграції народознавчих і краєзнавчих підходів у мовно-літературній освіті».

Сьогодні Українська держава та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення, першою чергою, своєї долі, долі своїх сусідів, подальшого світового порядку на планеті. В сучасних важких і болісних ситуаціях викликів та загроз і водночас великих перспектив розвитку, кардинальних змін у політиці, економіці, соціальній сфері пріоритетним завданням суспільного поступу, поряд з убезпеченням своєї суверенності й територіальної цілісності, пошуками шляхів для інтегрування в європейське співтовариство, є визначення нової стратегії виховання як багатокомпонентної та багатовекторної системи, яка великою мірою формує майбутній розвиток Української держави.

 

Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу (раtria) як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін.

Про національне виховання, краєзнавчі підходи у мовно-літературній освіті і йшла мова на семінарі.

        Заступник директора з НВР Ісаєнко Ю.А. повідомила про заходи, які були проведені в школі до 150-річчя з дня народження співзасновника СШ № 14 М.С.Грушевського, про участь учнів у проекті Київської МАН «Михайло Грушевський – минуле й сьогочасне», виступи учнів в наукових конференціях, дискусійних клубах, конкурсах.

Вчитель української мови та літератури Пономаренко Т.Г. презентувала учнівський проект, присвячений відомому художнику та архітектору училища ім. С.Ф.Грушевського (нині школи № 14) В.Г. Кричевському.

Вчитель зарубіжної літератури Гаман А.М. разом з учнями зібрав багатий матеріал про художника та учителя школи № 14 Івана Їжакевича. Учням школи пощастило побувати в домі майстра, познайомитись з онукою художника – Оленою. Завдяки плідному спілкуванню шкільний музей поповнився новими експонатами, а учнівські проекти – новою інформацією.

Вербило Л.В., вчитель української мови та літератури, зарубіжної літератури повідомила про зустріч із сином автора книги «Бабин Яр» Олексієм Кузнєцовим, представила результати учнівського проекту «Анатолій Кузнєцов та його книга «Бабин Яр». Вчителі району переглянули відео з відкриття пам’ятника Анатолію Кузнєцову на Куренівці, де представили свою програму учні СШ № 14.

Ващенко Г.В., вчитель української мови та літератури ознайомила присутніх з народознавчими підходами у національному вихованні школи. Було презентовано  відео з Андріївських вечорниць, підготовлених учителем української мови та літератури Бурлій Людмилою Ігорівною.

Семінар завершився екскурсією шкільним музеєм. Проведений захід сприяв ознайомленню педагогів району з результатами краєзнавчої та народознавчої роботи в навчальному закладі, розширенню методичних можливостей учителів.

    

Читати 475 разів Останнє редагування Вівторок, 06 грудня 2016 19:13