Середа, 02 листопада 2016 07:10

Хмарні технології як засіб формування філологічних компетентностей учнів у процесі вивчення словесності

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

        

12 жовтня 2016 року у школі № 225 відбувся майстер-клас для вчителів  української мови та літератури, зарубіжної літератури та російської мови Оболонського району м. Києва за темою «Хмарні технології  як засіб формування філологічних компетентностей та активізації пізнавальних інтересів учнів у процесі вивчення словесності».

Основне завдання  майстер-класу: розкрити актуальні аспекти використання хмарних технологій та їх вплив на модернізацію освіти; продемонструвати  можливості використання  Інтернет - технологій  у навчально-виховному  процесі  сучасної школи з метою виховання інноваційної особистості, здатної до швидкої адаптації у нових життєвих умовах.

 

Відкрила семінар заступник директора з навчально-методичної роботи Загородня Вікторія Микитівна, яка розповіла, що таке хмарні технології, про історію їх виникнення і походження терміну «хмара», про необхідні для роботи в «хмаро орієнтованому навчальному середовищі» (ХОНС) компоненти і про переваги користування хмарними технологіями, навела приклади використання хмарних технологій у навчально-виховному процесі як невід'ємного складового елементу розвитку сучасної школи.

З 2014 року школа № 225 бере участь  у Всеукраїнському проекті "Хмарні сервіси в освіті" (2014-2017 н.р.) (наказ Міністерства освіти і науки України від 21.05.2014 №629 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи за темою «Хмарні сервіси в освіті» на базі загальноосвітніх навчальних закладівУкраїни»), науковий керівник проекту - Литвинова Світлана Григорівна, доктор педагогічних наук, завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.

Педагогічний колектив, учні та батьки школи № 225 висловлюють щиру подяку Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації),  Управлінню освіти Оболонського району м. Києва за оновлення двох кабінетів інформатики новою сучасною комп'ютерною технікою, що значно підвищить ефективність навчально-виховного процесу, зокрема співпрацю вчителів та учнів у ХОНС.

Вікторія Микитівна відмітила, що завдяки використанню хмарних технологій, для навчального закладу з'являються нові можливості управління і організації навчально-виховної діяльності, що забезпечується впровадженням «віртуальної учительської», «віртуальних методичних кабінетів», «віртуальних класів», «віртуального документообігу», організації дистанційного навчання учнів.

Про парадигму Office 365, як пакету послуг у хмарі для легкої спільної роботи вчителів та учнів,  детальніше розповіла вчитель інформатики школи №225 Біла Яна Юріївна.

Яна Юріївна детально продемонструвала використання набору програм Microsoft Office 365, що базується на хмарних технологіях і включає в себе безкоштовну електронну пошту, електронний календар, текстовий редактор

Word Online, електронну книгу  Excel Online, електронний записник OneNote, редактор презентацій PowerPoint Online, службу обміну миттєвими повідомленнями, засіб проведення відео конференцій і здійснення голосових викликів.

Про навчання учнів з використанням засобів мережі Інтернет, використання різноманітних інструментів і електронних об'єктів в хмаро орієнтованому навчальному середовищі  докладніше розповіла вчитель української мови та літератури, голова  кафедри філології школи № 225 - Скрипник Людмила Михайлівна.

На  сьогодні основними трендами в освіті є  використання ігрових форматів (геймифікація), навчання онлайн, змішане навчання і «перевернутий клас», коли учні частину матеріалу засвоюють самостійно, а частину - у класі. Використовуючи  в ХОНСі принцип «перевернутого навчання», учитель  дає змогу краще засвоїти вивчений матеріал, розвинути логічне мислення, застосовувати отримані знання на практиці у цікавій ігровій формі.

Для учнів старших класів у читель розміщує в «хмарі» опорні конспекти, тести, застосовуючи диференційний підхід. З української літератури використовує презентації, опорні конспекти, літературні диктанти, тести, посилання на додаткові джерела тощо.  Для підготовки учнів 10-11- х класів до ЗНО надає з української літератури міні-конспекти, опорні схеми, тести, диктанти, з посиланням на рубрику «Найголовніше про ЗНО»,  електронну бібліотеку української бібліотеки, де можна також  знайти  біографії письменників, тексти творів, їх аналіз.

Людмила Михайлівна наглядно продемонструвала, наскільки більше можливостей відкривається перед учителем та його учнями, коли вміло застосовувати хмарні технології.

Учителі філології Оболонського району виразили вдячність за цікавий і корисний матеріал, представлений на майстер-класі.

 

Читати 422 разів Останнє редагування Середа, 02 листопада 2016 07:13