Середа, 11 березня 2015 09:03

Семінари у рамках ресурсних центрів НМЦ

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

         

     

З лютого  2015 року школи Оболонського району міста Києва розпочали презентувати свою роботу в Ресурсних центрах НМЦ щодо вивчення та розв’язання освітніх проблем, обраних для дослідження в міжатестаційний період заступниками директорів з навчально-виховної роботи ЗНЗ району.

         Ці Ресурсні центри було створено за ініціативи директора районного науково-методичного центру Каторгіної Л.І. та за підтримки начальника управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації Вахнюк Н.М. Заступники директорів ЗНЗ Оболонського району зацікавилися ідеєю роботи в них, створили творчу групу, розробили тематику модулів окремих ресурсних центрів, зініціювали кілька засідань за «круглим столом», і, як результат, – чотири перших заходи.

 

         Так, 24 лютого у спеціалізованій школі № 16 відбувся семінар для заступників директорів спеціалізованих шкіл, гімназій та ліцеїв за темою «Ідеї та принципи ПАШ ЮНЕСКО в навчально-виховному процесі спеціалізованої школи № 16»; 03 березня відбулося аж три семінари, і їхніми господарями були СЗШ № 9, СШ № 214 та гімназія «Потенціал». Проблемами, досвід з розв’язання яких зібрали школи-господарі, були: «Оптимізація навчально-виховного процесу  та формування світогляду особистості шляхом упровадження  інтегрованого навчання» (СЗШ № 9); «Проектна діяльність з використанням хмаро орієнтованого середовища навчального закладу» (СШ № 214); «Формування відповідального ставлення учнів до збереження здоров’я в умовах  ринкової економіки» (гімназія «Потенціал»).

         Окрім заступників директорів шкіл Оболоні, на заходах були присутні ще й слухачі курсів підвищення кваліфікації керівних кадрів НЗ м. Києва ІППО Київського університету імені Бориса Грінченка, тому інформація про роботу ЗНЗ Оболонського району дійшла до усіх районів міста Києва.

         Учасники семінару, який проходив у СШ № 16, дізналися про навчальні та творчі досягнення учнівського та педагогічного колективу, які здобуті у рамках участі в ПАШ ЮНЕСКО. Цікавим та змістовним було повідомлення заступника директора школи з ВР Коломієць Л.П. про історію школи та історичне минуле Пріорки. Заступник директора школи з НВР з іноземних мов Дядюк О.А. поділилась досвідом роботи щколи в ПАШ ЮНЕСКО та міжнародних проектах, наголосивши, що робота учнів в проектах ЮНЕСКО підвищує мотивацію до навчання, ініціативність, відповідальність, вміння ставити цілі і досягати їх. Вчитель англійської мови Мишак І.В. розповіла про участь учнів школи в регіональному проекті «Київ – гостинне місто».

         У слухачів семінару, проведеного колективом СЗШ № 9, була можливість спільно із заступниками директора Проскурою О.І., Овчінніковою Г.М., Кондратенко Н.Г., Удовицькою-Скляренко Л.А.  опрацювати тему «Інтегроване навчання: поняття, дослідження, приклади», почути про  систему роботи школи  в рамках інтегрованого навчання. Крім того, вчителі школи  поділилися досвідом використання  форм  і методів інтегрованого навчання у навчально-виховному процесі школи, продемонстрували  учасникам добірку методичних вправ з теми семінару та презентували фрагменти інтегрованих бінарних  уроків. Фрагмент виховного заходу в День інтеграції «Духовний скарб українського народу – запорука єдності нації»  познайомив учасників семінару з інтеграційними формами і методами роботи у виховній  роботі школи.

         СШ № 214 познайомила усіх, хто в цей день відвідав їхню гостину, із застосуванням хмаро-орієнтованих технологій в проектній діяльності школи, що є основою як в управлінській, так і в навчально-виховній роботі закладу. Учасники цього семінару мали змогу спостерігати як працюють в проектах учні 6, 7, 8 класів, які можливості надають хмаро-орієнтовані технології для адміністрування школи, для зв’язку з батьківською громадськістю. Заступник директора Сіра Л.І. разом з учителями школи ознайомили учасників семінару з перспективами і планами застосування хмаро-орієнтованих технологій у подальшій діяльності школи.

         Гімназія «Потенціал» провела змістовну розмову про збереження здоров’я як запоруки майбутнього здорового суспільства людства. Своїми роздумами про актуальність теми і необхідність її розв’язання поділилися зі слухачами, доктор психологічних наук, професор, науковий керівник науково-дослідної роботи гімназії за темою «Формування відповідального ставлення учнів до збереження здоров’я в умовах ринкової економіки» Побірченко Неоніла Антонівна та доктор фізико-математичних наук, професор, засновник відділу молекулярної фотоелектроніки Інституту фізики НАН України, директор Українського інституту екології людини Курик Михайло Васильович.

         Учасники семінарів висловили щиру вдячність організаторам заходів і НМЦ району за чудову можливість обговорити актуальні освітянські проблеми, пізнати щось нове і отримати інформацію для подальших творчих пошуків.

      

        

 

Читати 20862 разів Останнє редагування Середа, 11 березня 2015 09:34

Головне меню