Семінари, майстер-класи (35)

 

17 квітня 2018 року в СШ № 252 ім. Василя Симоненка відбувся районний семінар-тренінг для вчителів іноземної (англійської та німецької) мови «Сучасні освітні стратегії» за участю Світлани Губарєвої, кандидата філологічних наук, бренд-менеджера напряму «Іноземна література» видавництва «Ранок».

28 лютого 2018 року школа І-ІІІ ст. № 226 приймала вчителів зарубіжної літератури та шкільних бібліотекарів. Для цієї категорії працівників був підготовлений та проведений районний семінар-практикум  з теми: «Співпраця шкільного бібліотекаря та вчителя зарубіжної літератури  у формуванні інтересу учнів до читання» з метою познайомити учасників семінару з досвідом спільної роботи вчителя зарубіжної літератури і шкільного бібліотекаря у проведенні заходів різних напрямків, спрямованих на формування стійкого інтересу школярів до літератури, прилучення до читання, розвиток навичок зв’язного мовлення, виразного читання та творчих здібностей учнів.

 

21 лютого 2018 р. в СШ № 16 відбувся районний семінар-практикум для вчителів німецької мови на тему: «Проактивна навчальна позиція учнів як необхідний елемент в процесі вивчення німецької мови як другої іноземної».

«Особливості активізації творчого потенціалу учнів під час навчання іноземних мов. Підготовка до ЗНО з англійської мови»

"Цей загадковий Південний материк …" 

Першого лютого у школі № 170 відбулось засідання круглого стола для вчителів географії із співробітниками Національного антарктичного наукового центру, які дуже цікаво поділилися своїм досвідом з вчителями природничого циклу та розповіли про життя і  роботу на науковій  станції "Академік Вернадський" Гідробіолог Олександр Савицький розповів про Антарктиду, її минуле та майбутнє, а дослідник-метеоролог Олександр Полудень про наукову станцію "Академік Вернадський". Вчителі обмінялись думками, задали питання, на які отримали відповіді.

Вівторок, 12 грудня 2017 16:36

Майстер-клас для вчителів біології

 Біологія (Шаламов, Носов, Литовченко, Каліберда) 9 клас

 

12 грудня 2017 року в СШ № 194 "Перспектива" відбувся навчально-методичний семінар для учителів біології за темою "Формування критичного мислення як важливої складової навчальної діяльності на уроках біології".

 

 

 

  

У наші дні не лише проявляється велика зацікавленість до питань стійкої екологічної освіти, а й спостерігається можливість і необхідність доповнення ідей стійкого розвитку до практики екологічної освіти. Екологічна освіта повинна  «виробляти» у людей такі моделі поведінки, норми і принципи дій в соціо-природному середовищі, які породжують і відтворюють екологічний розвиток. Усвідомлюючи, що в сьогоднішніх умовах постає проблема більш раціонального використання природних ресурсів та збереження довкілля для нашої держави напрошується висновок, що стратегічним завданням професійної підготовки спеціаліста будь-якого профілю перш за все повинно бути формування екологічної культури.

   

11 жовтня 2017 року в cпеціалізованій школі № 239  відбувся семінар для вчителів німецької мови на тему: «Нова навчальна програма з німецької мови та (нові) підручники для школи видавництва Hueber».

 

  

12 жовтня 2017 року відбувся перший у новому навчальному році семінар-практикум для вчителів англійської мови в СШ № 16 на тему: «Використання аудіо- та відеоматеріалів на уроках англійської мови».

 

30 березня 2017 року в школі І-ІІІ ступенів № 285 відбувся семінар-практикум для вчителів зарубіжної літератури на тему: «Застосування інноваційних методів навчання на уроках зарубіжної літератури».

Понеділок, 20 березня 2017 05:46

Майстер-клас в СПШ № 244

15 березня 2017 року в спеціалізованій початковій школі № 244 відбувся майстер-клас на тему: «Організація міжнародної діяльності в початковій школі».

     Вчителі англійської мови: Яблонська Алла Олександрівна – голова шкільного МО, Яблонська Ольга Євгенівна і Топчій Лариса Миколаївна поділились досвідом участі в міжнародній програмі eTwinning.

     Яблонська А.О. розповіла про напрямки роботи в даній програмі, її мету і можливості для вчителів та учнів. Зокрема, для вчителів проходять різноманітні освітньо-методичні заходи, а саме: міжнародні семінари і конференції, вебінари, практичні сесії, on-line курси, зустрічі з учителями та амбасадорами (керівниками даної програми в конкретному регіоні) тощо. Для учнів – це участь у багатьох міжнародних проектах, on-line зустрічі і спілкування з однолітками з різних країн світу.

       

Про роботу з учнями над окремими проектами розповіла Топчій Л.М. Пізнавальним і цікавим для них виявився проект «Let’s visit our monuments together!» («Давайте відвідаємо наші історичні пам’ятки разом!»), під час роботи над яким учні побували в багатьох місцях Києва, поглибили знання про місто і  його історію та зуміли представити свої враження у проекті. Також учитель поділилась досвідом з присутніми, як стати учасником програми e-Twinning.

     Сучасні технології навчання – невід’ємна частина сьогоднішнього навчального процесу. Практичне  їх застосування відобразила вчитель англійської мови Яблонська О.Є., показавши на конкретних прикладах, як використовувати той чи інший засіб під час навчання англійської мови та в позакласній і позаурочній діяльності, до прикладу: Prezi (створення презентацій), Padlet (on-line дошка), Voki (за допомогою цієї програми учні школи створили ляльку, яка давала завдання), Animoto (створення відео), сайт Flipgorilla (за допомогою цього сайту учні створили власну інтерактивну книжечку «Twinna Smily’s fairy tale», яка стала популярною серед країн – учасників e-Twinning).

     За час участі в програмі e-Twinning навчальний заклад отримав українські та міжнародні нагороди і був визнаний найкращим в номінаціях: «National Quality Label» («Національний Знак Якості»), «European Quality Label» («Європейський Знак Якості»), «За найкращий проект 2016 року» та «Кращий проект місяця» 2017 р.

     У кінці зустрічі вчителі – учасники майстер-класу отримали mini-books (маленькі книжечки) для практичного використання на уроках англійської мови.  

    

Н.Бондар

Методист НМЦ

   

  

02 березня 2017 року в СШ № 211 відбувся майстер-клас  для вчителів німецької мови на тему: «Ігрові моменти на уроках німецької мови на початковому етапі».

Учасників заходу привітала директор школи Чернюк Наталія В’ячеславівна.

Під час майстер-класу вчителі мали можливість відчути себе учнями і у такий спосіб переконатися у доречності та ефективності використання ігрових технологій на початковому етапі.Педагогам було надано багато цікавих практичних ідей, які допоможуть їм ефективно розвивати мовні навички своїх учнів та залучати  дітей до активної участі у навчальному процесі.

Упродовж роботи майстер-класу панувала творча та доброзичлива атмосфера, що об’єднала вчителів-однодумців, сповнених бажанням професійного зростання та самовдосконалення.

Учителі німецької мови виразили вдячність Заболоцькій Катерині В’ячеславівні та Герман Ользі Юріївні за цікавий і корисний матеріал, представлений на майстер-класі.

     

Методист НМЦ                                                                       Андронова Т.В.

«Творчий підхід до організації роботи на ГПД»

  

Розпочався семінар виконанням Державного гімну України, гімну школи та пісень про Україну у виконанні учнів 4-Б класу під керівництвом учителя мистецтва Машовець І.Е.

Вихователь ГПД Нікітіна Л.П. для учнів 4-А класу провела цікавий майстер-клас з виготовлення вітальної листівки до свята весни «Весні назустріч».

Гостей семінару особливо зацікавило відвідування локації використання комп’ютерних програм з метою розвитку творчих здібностей учнів на ГПД, яку провела вчитель англійської мови, вихователь ГПД Коваленко А.С.

Елементи проведення спортивної години «Козацькі забави» представила на розсуд вихователів району вчитель фізичної культури Найденко Н.В. та вихователь ГПД Машовець І.Е.

Вчитель англійської мови Яблонська О.Е. розповіла про співпрацю вихователів ГПД і вчителя англійської мови. Елементи роботи над проектом програми «еTwinning».

Практичний психолог школи Соловйова І.П. у вигляді тренінгу провела для гостей комплекс інтерактивних вправ на ГПД з метою розвитку в учнів емоційного інтелекту.

З учнями 3-А класу вихователь ГПД Янкіна Н.О.  показала, яким може бути засідання гуртка і заняття на ньому «Сім чудес України».

Семінар закінчився обговоренням та підведенням підсумків, які зробила методист НМЦ Сотникова Т.В.