Понеділок, 04 вересня 2017 14:25

Українсько-німецький рік мов

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Картинки по запросу Українсько-німецька співпраця

Німеччина та Україна відзначають у 2017 році 25 років встановлення дипломатичних відносин.

   Міністри закордонних справ обох країн прийняли рішення про проведення Українсько-німецького року мов для зміцнення та розбудови взаєморозумінні та дружби, а також співпраці між двома країнами у культурно-освітній сфері.

   Організаторами Українсько-німецького року мов 2017/2018 є Міністерство закордонних справ ФРН, Посольство Німеччини в Україні та Goethe-Institut в Україні (координація проекту) за домовленістю з Міністерством освіти і науки та Міністерством закордонних справ України.

   Метою Українсько-німецького року мов є поглиблення існуючої співпраці між установами освіти та культури обох країн та започаткування нових довгострокових партнерських стосунків і проектів.

   Програмні заходи  спрямовані на широку аудиторію. Програма Українсько-німецького року мов включає три основних тематичні напрямки:

  1. Німецька мова відкриває перспективи для молодого покоління.
    Німецька мова  є ключовим елементом культурної освіти молоді.
  2. Вшанування пам’яті та вираження власної громадянської відповідальності:
    Історично-критична пам’ять та поточна активна участь громадянського суспільства як ключовими елементами досягнення стабільності та посилення України, які підтримуються за допомогою дискурсу та проектів обміну між двома країнами. .
  3. Українсько-німецький літературний діалог:
    Підтримка перекладів та літературні зустрічі є тими платформами, завдяки яким стає зрозумілою суть спільного мирного проекту європейської інтеграції і за допомогою яких можна вести діалог про цінності в Європі, які нас поєднують.
  4. Одночасно спільний Рік мов повинен цілеспрямовано сприяти посиленню позицій української мови в Німеччині.

Починаючи з літа 2017 та до літа 2018 року протягом Українсько-німецького року мов заплановані численні заходи по всій Україні, серед яких музичне турне та ряд читань з авторами, літні табори для школярів, різні спеціалізовані симпозіуми, заходи з підвищення кваліфікації вчителів, молодіжні проекти обміну, виставка і вручення нагород видатним перекладачам, учням, вчителям і видавництвам. В Німеччині передбачена різностороння програма заходів, присвячених українській мові.

План заходів, присвячений  відкриттю року мов у Києві:

 

 09.09-10.09.2017

 

КОНТРАКТОВА ПЛОЩА, КИЇВ | ВУЛИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ  Open-Air

   Ефектне  відкриття  Українсько-німецького року мов під відкритим небомв центрі Києва. В умовах яскравого ландшафту мов та літератури діти, підлітки та дорослі можуть зануритися в німецьку мову в трьох вимірах: «Вивчення, читання, відкриття», а також пізнати її в різних аспектах. Кульмінацією програми стануть концерти німецьких та українських гуртів, поетичний слем і брейк-данс, Дитячий університет, авторські читання, театральні вистави, конкурси, книжковий ринок та інформаційні стенди німецьких організацій і підприємств.

 

10.09

 

Вистава  «ЩАСЛИВИЙ ГАНС»

 

17:00 - МУНІЦИПАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА  

 

30.09

 

"ПРОЗОРИЙ ПЕРЕКЛАДАЧ"

 

16:00 - GOETHE-INSTITUT В УКРАЇНІ

 

Спільний Рік мов завершиться влітку 2018 року проведенням міжнародного Освітнього конгресу. Протягом всього року мова та література стануть платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів та європейських цінностей.

                                   

 До уваги  загальноосвітніх навчальних закладів!

 8, 9, 14, 16, 18, 143, 157, 170, 211, 214, 225, 226, 232, 245, 298,  239.

Відповідальним за міжнародну співпрацю  просимо спланувати заходи, присвячені  Українсько-німецькому року мов і спрямувати їх  на поглиблення вивчення німецької мови та розвитку партнерства в освіті,  а також пропонуємо  учням  взяти участь у заходах, присвячених Українсько-німецькому  року  мов, які  будуть проводитись у Києві.

Картинки по запросу співпраця з німеччиною

Читати 240 разів Останнє редагування Понеділок, 04 вересня 2017 14:39