Неділя, 26 березня 2017 07:12

ЯПОНСЬКА КАЛІГРАФІЯ - ПРАКТИКА ДЗЕН

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

 

 

    

         Протягом двох місяців  на базі школи  № 225 учні району вивчають ази  східної писемності. 22 березня 2017р. відбувся четвертий урок.

         Каліграфія- національна пристрасть країн Сходу.

 Сьодо: «шлях письма» - найбільш розповсюджений вид мистецтва у цих країнах. Японська каліграфія - це не лише красота, а й сенс, іноді більш складніший,  ніж значення написаного ієрогліфа. Гармонія та вишуканість ліній не лише створюють естетичну насолоду, але й передають тисячолітню мудрість.   Письмо на Сході вважається посланням Неба. Тому  кожен каліграфічний знак несе енергетичний заряд.

         Ось так натхненно на   четвертому  занятті  пишуть  учні  району  свої перші  ієрогліфи, адже  «За один раз не зітнеш дерева враз»(укр. присл.).  Традиційні способи передачі каліграфічних символів лаконічні: ієрогліфи пишуть  бамбуковим пензлем тушшю  на білому рисовому папері, який у філософії  дзен  уособлює  пустоту, а чорні знаки на білому фоні  несуть у собі поняття  ІНЬ  і ЯНЬ – жіноче і чоловіче начало.  

Спочатку нелегко було опанувати цю науку,  але прислів’я  «Стараєшся, як мурашка»  -  це про нашу молодь. У кожного на папері  вже з'явилась і  красота, і  гармонія і виточеність. 

          Вчитель Саорі,  етнічна японка, завжди їм каже:

 « Думайте про успіх,  добро , радість творчості – про все, що робить вас щасливими і щастя неодмінно ввійде у Ваш Дім».

  

 

  

 

 

 

Читати 292 разів