Середа, 28 березня 2018 04:48

РМО вчителів іноземної мови

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

22.03.2018 р. відбулося чергове засідання районного методичного об’єднання вчителів іноземної мови. Розглядалися важливі аспекти викладання іноземної мови.

 

     З питанням «Навчання читання та письма в 1-му класі (за програмою Нової української школи)» виступила методист видавництва Макміллан Оксана Цегей. Спочатку вона зупинилася на особливостях викладання англійської мови в першому класі: основних інноваціях, що стосуються  ключових компетентностей та змістових ліній. Зазначила, що лише на кінець  2-го класу учні мають досягти рівня Pre-A1, а на кінець 4-го – А1. При плануванні уроків учителі повинні відштовхуватись від очікуваних результатів (Learningoutcomes), при цьому враховуючи ключові компетентності, інтегровані змістові лінії, тематику ситуативного спілкування та мовний інвентар (лексика і граматика). До речі, останній компонент уроку не оцінюється, лише в кінці кожного уроку оцінюємо (вербально) те, як учні застосовують і лексику, і граматику, тобто Production:  Speaking, Writing.  

     На кінець 2-го класу учень, відповідно до рівня Pre-A1: сприймає усну інформацію (запитання, прохання тощо), критично її оцінює, сприймає текст (розпізнає знайомі слова), здійснює усну взаємодію (запитує та повідомляє інформацію про себе та повсякденні справи, вживаючи короткі сталі вирази).

     Також О.Цегей здійснила з учителями короткий тренінг, як навчати читати учнів у 1-му класі (покроково):

 

LITERACY SKILLS

TEACHING READING

Two common approaches:

PHONICS

SIGHT WORD READING

 

Read in different emotions!

 

 

 

Musical Cards Game

 

-         introduce the words in context orally (with flashcards …)

-         check comprehension of the new words

-         introduce written form

-         practice with words in a written form

-         allow reading the text

 

      Важливо вчителю дотримуватись правила планування уроку –  PPP:

     PRESENTATION                 – 5 min.

     PRACTICE                            – 20 min.

     PRODUCTION (1 activity)   – 10 min.

  

     Наступним важливим питанням для вчителів англійської мови було ознайомлення з он-лайн платформою «Lingva.Skills»: методичні засади «змішаного» навчання англійської мови (Blended Learning) та його впровадження в освітній процес. Методист НМЦ Н.Бондар ознайомила присутніх із матеріалами Соціального проекту вивчення іноземних мов Асоціації інноваційної та цифрової освіти й запланованими на травень і вересень-жовтень 2018 року тренінгів з використання «Кабінету Викладача» вчителями англійської мови під час навчального процесу в освітніх закладах.   

  

 

Н.Бондар

Методист НМЦ

Читати 137 разів