Понеділок, 26 лютого 2018 19:25

Заняття Школи молодого вчителя англійської мови

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

м

22 лютого 2018 року в НВК № 157 відбулося чергове заняття Школи молодого вчителя англійської мови (керівник  –  Бахтарова А.М., вчитель вищої категорії НВК № 157) .

 

     З темою «Глобальні цінності в Новій програмі з іноземної мови» виступила Катерина Шляміна – методист видавництва NationalGeohraphicLearning. Вона звернулася спочатку до аудиторії із запитанням: «Глобальні цінності», що це означає?»  Це речі, які хвилюють усіх і є важливими для людей в усьому світі:  життя і здоров’я людини, родинні цінності, збереження довкілля, освіта, спорт,  професія тощо.

     Під час вивчення англійської мови як мови глобального спілкування важливо використовувати саме матеріали, які й представляють різні глобальні цінності. Учні навчаються через процес конструювання сенсу і є активними, намагаючись зрозуміти свій світ шляхом взаємодії в особистих, соціальних та академічних контекстах.

     На прикладі роботи над темою Food(а ця тема є в усіх класах загальноосвітньої школи), К.Шляміна показала, яким чином реалізуються змістові лінії, котрі відповідають Новій державній програми з іноземної мови для учнів 5-9 класів, а саме:

  1. 1.     Екологічна безпека та сталий розвиток.
  2. 2.     Громадянська відповідальність.
  3. 3.     Здоров’я і безпека.
  4. 4.     Підприємливість та фінансова грамотність.

Катерина Шляміна провела своєрідний «мозковий штурм», запитавши присутніх молодих учителів: «Які саме з цих змістових ліній Ви використовуєте під час планування та проведення уроків на дану тему?» Шляхом поступових запитань і відповідей учасники визначили, що реалізація змістових ліній Нової державної програми потребує від учителя вміння спрямувати роботу на уроці шляхом відповідних запитань і завдань. Наприклад: - Today we are talking about food! Look at this picture and name Healthy – Unhealthy Food (Здоров’я і безпека). І так К.Шляміна «провела» учасників по всіх змістових лініях. Під час уроку учні можуть дискутувати (якщо це старші класи), створювати проекти і презентації тощо.

Наступний етап заняття – «Формування письмової комунікативної компетенції учнів. Формальне та неформальне листування» (для учнів 10-11 класів), який провела Белканія В.Г. – вчитель англійської мови НВК № 157. Вона зупинилась на питаннях:

  1. 1.     Letter Structure.
  2. 2.     Types of letters (Formal, Semi-formal, Informal).
  3. 3.     Ways to open and close the letter.
  4. 4.     Formal vs Informal: main features.
  5. 5.     Vocabulary.
  6. 6.     Exclamation point and dash.

Наостанок учитель НВК № 157 Закревська О.П. провела міні-заняття «Використання пісенного матеріалу при вивченні англійської мови». Вона надала для роботи молодим фахівцям 4 пісні відомих груп із конкретними завданнями для учнів 7 і 10 класів (частину яких молоді вчителі із задоволенням виконували), а також методичні засади для роботи з музикою й піснями на уроках: коли, з якою метою, в якій послідовності виконувати те чи інше завдання тощо.

Заняття було насиченим і динамічним. Побажаймо молодим учителям успіхів у їхній роботі!

 

  

 

Н.Бондар

Методист НМЦ 

 

Читати 179 разів