Учителю іноземної мови (14)

Картинки по запросу молодий вчитель

Заняття Школи молодого спеціаліста – вчителя англійської мови

13 грудня 2018 р.

 

     Одним із провідних завдань науково-методичної діяльності сучас­ної школи стає забезпечення необхідних умов для творчої діяльності молодих педагогів, надання їм допомоги в проходженні ступенів ста­новлення й розвитку системи роботи.

Згідно з планом роботи в НВК-ліцеї № 157 відбулися тренінги у рамках засідання  Школи  молодого спеціаліста, мета якої: надання педагогам- початківцям методичної допомоги у розв’язанні першочергових проблем, подоланні труднощів, з якими зустрічаються молоді учителі. 

     Молоді спеціалісти, які були присутні на занятті, отримали методичні консультації щодо організації навчально-виховного процесу та наступних аспектів викладання англійської мови: формування мотивації до вивчення англійської мови та вміння використовувати мову як інструмент; використання відеоматеріалів на уроках англійської мови; самоаналіз уроку в світлі вимог до сучасного уроку.Тренінги проводили:  Бахтарова А.М.  – керівник ШМС, вчитель вищої категорії, вчитель англійської мови ліцею №157 та Гінзбург Є.О. –  молодий спеціаліст,  вчитель англійської мови ліцею № 157.  Також молоді вчителі були ознайомлені зі схемою самоаналізу уроку .

Формування мотивації до вивчення англійської мови та вміння використовувати мову як інструмент

Бахтарова А.М.  – керівник Школи молодого спеціаліста,

 вчитель англійської мови вищої категорії  ліцею №157

 

    

28 серпня 2018 р. відбулось засідання серпневої секції вчителів іноземної мови. Були присутні 55 педагогів з 35 закладів освіти району.

     На початку засідання Надія Бондар, методист НМЦ,  ознайомила присутніх зі змінами у викладанні іноземної мови на 2018-2019 навчальний рік – рік старту Нової української школи. Окремо зупинилися на рекомендаціях та ключових змінах для вчителів, які працюватимуть у 1-х класах, та змінах і доповненнях для 5-9-х класів.

      Методист «MM Publications» Анна Гез продемонструвала методи роботи з учнями першого класу за підручником “Smart”.

     Досвідом роботи поділилася вчитель вищої категорії Школи І-ІІІ ступенів № 18  Наталія Долженкова: «Why do we need to asses young learners ?” («Чому нам потрібно оцінювати молодших школярів?»). (Див. презентаційні матеріали вчителя, створені за підтримки тренера студії SOVa – освіта для викладачів Юлії Гусак).

     Методист НМЦ Тетяна Андронова уточнила порядок і вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів та ведення шкільної документації з іноземної мови.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

  

 

  

  

 

  

     

24 квітня 2018 року в спеціалізованій школі № 216 відбувся захід для вчителів англійської мови – педагогічна майстерня «Запровадження сучасних комунікативних підходів до навчання англійської мови в старшій школі» за участю методиста Міжнародного освітнього методичного центру Dinternal Education Кріса Кербі (Kris Kirby).

     Педагогічна майстерня складалася з двох частин: практичної й теоретичної. Практична частина – це заняття з учнями 8-х і 10-х класів. На початку «вчитель» оголосив дітям план свого заняття, яке міститиме етапи: Vocabulary, Reading, Speaking, Games. Але Кріс розпочав свою роботу з учнями з … гри, намалювавши на дошці графічний образ розучуваної теми. Це учнів зацікавило, і подальша робота з ними пройшла динамічно, з логічними висновками самих учнів та – в кінці уроку – узагальненням їх участі з боку вчителя.

     Теоретична частина заходу – це розмова Кріса Кірбі з учителями про кожен з етапів уроку з учнями. Чому саме відбувався логічний перехід від однієї частини до іншої?  Методист зробив висновок: поступовість виконання певних завдань допомагає закріпити словник, перевести його в активну форму використання в кінці уроку (Speaking), з тим, щоб на завершальному етапі через декілька уроків опрацювання теми створити власний проект.

     Наступні короткі тематичні тексти, над якими учні працюватимуть далі, представляють граматичні явища, які теж засвоюються шляхом інтерактивної роботи.

     Частина Writing передбачає використання вивченої лексики та граматики в конкретному власному висловлюванні.

     У кінці Олена Берест, методист освітнього методичного центру Pearson Dinternal,  проаналізувала підручник, за змістом якого проводився демонстраційний урок, розповіла про його переваги для роботи учневі у школі і вдома (Focus Three). Також познайомила з посібником  Exam Trainer для підготовки до ЗНО, який містить новинку – відео з караоке.

     Як зазвичай, насамкінець був проведений розіграш призів – навчальних матеріалів видавництва для навчання англійської мови.

       

 

Бондар Н.П.

Методист НМЦ

    ф

Середа, 28 березня 2018 04:48

РМО вчителів іноземної мови

 

22.03.2018 р. відбулося чергове засідання районного методичного об’єднання вчителів іноземної мови. Розглядалися важливі аспекти викладання іноземної мови.

м

22 лютого 2018 року в НВК № 157 відбулося чергове заняття Школи молодого вчителя англійської мови (керівник  –  Бахтарова А.М., вчитель вищої категорії НВК № 157) .

25 січня 2018 року в СШ № 252 імені Василя Симоненка відбулося чергове засідання районного методичного об’єднання вчителів іноземної мови на тему: «Основні аспекти формування ключових компетентностей з англійської мови». Захід проходив за участю Буренко Валентини Миколаївни, доцента кафедри методики мов та літератури Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидата педагогічних наук, автора підручників “Dive into English”.

  

23 листопада 2017 року у НВК «Оболонь» був проведений районний семінар-тренінг  «Нове в ЗНО з англійської мови: ефективна підготовка до аудіювання» для вчителів англійської мови Оболонського району.

Мета семінару-тренінгу: познайомити вчителів англійської мови Оболонського району з оновленими характеристиками сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови, формувати навички навчання учнів аудіювання та  підготовки до ЗНО з англійської мови.

Цегей О.Є., методист-консультант видавництва Macmillan, познайомила присутніх зі змістом сертифікаційної роботи з англійської мови, критеріями оцінювання завдань. Основна увага була приділена новому формату тестів з іноземних мов, які містять частину «Аудіювання».

Цегей О.Є. провела тренінг з навчання аудіювання, використовуючи завдання підручника  “Get 200”, який був розроблений видавництвом Macmillan для підготовки старшокласників до ЗНО з англійської мови.

На семінарі також виступила Кожевнікова Н.В., заступник директора з виховної роботи, вчитель англійської мови НВК «Оболонь», яка познайомила присутніх з роботою навчального закладу, електронним методичним кабінетом, електронним щоденником «Класна оцінка», всеукраїнськими проектами, в яких бере участь НВК «Оболонь». Кожевнікова Н.В. також поділилася досвідом роботи щодо використання хмарних сервісів на уроках та позакласній роботі з метою формування навчальних компетентностей учнів. Присутнім був представлений міжнародний проект «Життя та творчість В.Шекспіра», який було створено командою учнів НВК «Оболонь», болгарською командою учнів Мовної школи імені Івана Вазова м.Пловдів, Болгарія та командою учнів Бакинського Європейського ліцею, Азербайджан.

Шалгороцька О.Ю., вчитель англійської мови НВК «Оболонь» розповіла про  гру на уроках англійської мови як засіб формування пізнавальних компетентностей молодших школярів та Хоменко Ю.С., вчитель англійської мови закладу представила тему «Формування критичного мислення на уроках англійської мови».

 

Бондар Н.П.

Методист НМЦ

 

  

 

     5 жовтня 2017 року відбулось перше в цьому навчальному році заняття-тренінг Школи молодого вчителя англійської мови на тему: «Прийоми викладання англійської мови у початковій школі». На захід були запрошені також учителі англійської мови, які викладають у початковій школі.

     Відповідно до концепції комунікативно орієнтованого навчання іноземної мови, головний методист Міжнародного освітньо-методичного центру «Дінтернал-книга» Сорочинська С.А. провела тренінг, послідовно знайомлячи присутніх з методикою навчання молодших школярів від планування заняття до його проведення і завершення. Вона зупинилась на питанні, як представити учням нову лексику, особливо на початку  1-го класу, коли учні ще добре не знайомі з англійською абеткою і мало пишуть. Важливими прийомами, на думку Сорочинської С.А., є:

  • використання різного емоційного забарвлення при вимові одного й того ж слова, наприклад, здивування – сум – щастя;
  • поступове повторення лексики для кращого запам’ятовування:  спочатку усім класом – потім групою – тоді у парах –  і насамкінець індивідуально;  
  • особлива роль відводиться дидактичному матеріалу – карткам. Для закріплення вивченого на уроці методист пропонує використати цифровий диктант, де кожній цифрі відповідає малюнок-нове слово (малюнки представлені на дошці, наприклад, head – 1, arm – 2, nose – 3, hand – 4…): вчитель називає слово, а діти записують лише відповідні номери;
  • для учнів початкової школи (і не тільки) важливим прийомом є чергування рухливих, активних видів роботи – stir зі спокійними – sеttle;
  • неодмінною має бути робота з піснями (chant – як варіант).

     Слухачі дізнались, що при роботі з новим лексичним матеріалом у початковій школі варто дотримуватись «чарівного» триєдиного правила: M(meaning – значення слова) –  P (pronunciation – вимова)  –  F (form – написане слово).  

     У кінці зустрічі керівник Школи молодого вчителя Бахтарова А.М., вчитель вищої категорії НВК № 157, провела анкетування молодих педагогів, щоб виявити труднощі в їх роботі та  питання, які потребують окремого розгляду на наступних заняттях.

     Надіємось, що заняття в такому форматі будуть корисними для молодих учителів в їх педагогічній діяльності.

 

Бондар Н.П.

Методист НМЦ

   

 

      

9 березня 2017 року в Школі І-ІІІ ступенів № 232 відбувся круглий стіл для вчителів англійської мови на тему: «Ефективні методи і прийоми навчання англійської мови. Холістичний підхід у підготовці учнів до ЗНО».

     На початку засідання Рижова Вікторія Олексіївна, директор школи, розповіла присутнім про навчальний заклад та познайомила з перспективними напрямками його роботи.

     Цікавими ситуаціями на уроках англійської мови під час «перевернутого навчання» (flipped learning) поділилась Кулінська Марина Олександрівна: учні самостійно опрацьовують теоретичний матеріал через відеофільми, а потім відбувається закріплення через систему вправ, учитель виконує роль помічника і координатора.

     Усик Сніжана Геннадіївна, вчитель англійської мови, представила «Електронний урок» та зупинилась на перевагах використання такого навчального заняття для розвитку мовленнєвих навичок учнів.  Також учитель розповіла про досвід роботи школи в різних напрямках шкільної та позашкільної діяльності з іноземної мови.  

     Про розвиток навичок говоріння через моделі, які вона використовує на уроках для активізації мовлення учнів, розповіла голова шкільного методичного об’єднання Кушнір Алла Вікторівна. 

     Учні 11-го класу Бутенко Ілля, Коряк Олена і Міллер Алла (учитель Кушнір А.В.) продемонстрували проект, пов'язаний з темою екологічних проблем сьогодення та використанням альтернативних джерел енергії: вітру, сонця, океанських хвиль, геотермальних явищ тощо.

     Другою частиною зустрічі став тренінг «Холістичний підхід у підготовці учнів до ЗНО з англійської мови»,  проведений з учасниками круглого столу методистом  Міжнародного освітньо-методичного центру PEARSON-DINTERNAL Геннадієм Білоусом. Він поступово розкрив етапи роботи з учнями в частині «Reading» («Читання»): від початку представлення текстів з новою лексикою до їх закріплення через написання коротких висловлювань учнів.