Учителю іноземної мови (10)

      

9 березня 2017 року в Школі І-ІІІ ступенів № 232 відбувся круглий стіл для вчителів англійської мови на тему: «Ефективні методи і прийоми навчання англійської мови. Холістичний підхід у підготовці учнів до ЗНО».

     На початку засідання Рижова Вікторія Олексіївна, директор школи, розповіла присутнім про навчальний заклад та познайомила з перспективними напрямками його роботи.

     Цікавими ситуаціями на уроках англійської мови під час «перевернутого навчання» (flipped learning) поділилась Кулінська Марина Олександрівна: учні самостійно опрацьовують теоретичний матеріал через відеофільми, а потім відбувається закріплення через систему вправ, учитель виконує роль помічника і координатора.

     Усик Сніжана Геннадіївна, вчитель англійської мови, представила «Електронний урок» та зупинилась на перевагах використання такого навчального заняття для розвитку мовленнєвих навичок учнів.  Також учитель розповіла про досвід роботи школи в різних напрямках шкільної та позашкільної діяльності з іноземної мови.  

     Про розвиток навичок говоріння через моделі, які вона використовує на уроках для активізації мовлення учнів, розповіла голова шкільного методичного об’єднання Кушнір Алла Вікторівна. 

     Учні 11-го класу Бутенко Ілля, Коряк Олена і Міллер Алла (учитель Кушнір А.В.) продемонстрували проект, пов'язаний з темою екологічних проблем сьогодення та використанням альтернативних джерел енергії: вітру, сонця, океанських хвиль, геотермальних явищ тощо.

     Другою частиною зустрічі став тренінг «Холістичний підхід у підготовці учнів до ЗНО з англійської мови»,  проведений з учасниками круглого столу методистом  Міжнародного освітньо-методичного центру PEARSON-DINTERNAL Геннадієм Білоусом. Він поступово розкрив етапи роботи з учнями в частині «Reading» («Читання»): від початку представлення текстів з новою лексикою до їх закріплення через написання коротких висловлювань учнів.

       

 

Зустріч завершилась обміном думками про побачене і почуте та розіграшем призів – навчальних посібників для підготовки учнів до ЗНО з англійської мови.

Бондар Н.П.

Методист НМЦ

 

 

 

 

 

    

   

27 січня 2017 року в СШ № 252 імені Василя Симоненка відбулось чергове засідання РМО вчителів іноземної мови «Підсумки Року англійської мови: з досвіду роботи шкільних МО. Анкетування: педагогічні технології в навчанні іноземної мови».

     Учасники обговорили заходи, які проводились у навчальних закладах протягом Року англійської мови, поділились досвідом роботи шкільних МО, накреслили плани роботи на ІІ семестр.

     На засідання також були запрошені методисти Міжнародного освітньо-методичного центру Pearson (Dinternal) Олена Берест, котра представила новинки навчально-методичної літератури з англійської мови, і Геннадій Білоус, який провів з педагогами методичний тренінг-заняття «Комбінування різних видів роботи та методів засвоєння знань для забезпечення продуктивної діяльності учнів на уроці англійської мови».

     З метою визначення рівня обізнаності вчителів у питанні сучасних технологій навчання  та їх методичних запитів було проведено анкетування «Інновації в моїй професійній діяльності: навчання іноземної мови», що дасть можливість у майбутньому ефективніше визначати напрямки  діяльності методичного об’єднання.

    

Н. Бондар,

методист НМЦ

 

 

 

      

24 січня 2017 року в НВК № 157 відбулося чергове засідання школи молодого вчителя англійської мови.

     Вчитель вищої категорії НВК № 157 Прохоренко Г.Г. в інтерактивній формі за участю молодих педагогів розкрив секрети диференційованого та індивідуального підходу до навчання англійської мови в класах з різним рівнем навчальних досягнень. Поєднання групової та колективної діяльності на уроці активізує кожного учасника сприймати співрозмовника і бути безпосереднім діячем заданої вчителем ситуації. Також у власній презентації Георгій Григорович відобразив найголовніші етапи уроків різних типів та роль учителя як «режисера» залежно від мети і прогнозованих результатів.

     Наступним етапом на засіданні був розгляд прийомів навчання граматики, з якими учасників ознайомила Науменко Ю.М., вчитель вищої категорії НВК № 143, переможець конкурсу «Вчитель року – 2016» в номінації «Англійська мова», учасник програми «Агенти змін». Риторичним запитанням “Who likes to work with grammar rules at the lesson?” («Кому подобається працювати з граматичними правилами на уроці?») Юлія Миколаївна налаштувала присутніх на нетрадиційне опрацювання граматики за допомогою технології “Guided discovery”, прийомів індуктивного методу, при якому вчитель дає учням спочатку приклади, які ілюструють те чи інше правило, а потім допомагає їм знайти і сформулювати його самостійно, насамкінець шляхом виконання завдань закріплює його.

     Таким чином, молоді фахівці на таких міні-тренінгах відпрацьовують ті методи і прийоми, якими можуть скористатися під час своєї щоденної роботи.   

      

П'ятниця, 02 грудня 2016 12:07

Школа молодого спеціаліста

     

     

      1 грудня 2016 року в НВК № 157 відбулося чергове заняття молодих учителів англійської мови на тему: «Типи і структура уроків іноземної мови в початковій школі за новими державними стандартами».

     Перед слухачами виступила методист видавництва Cambridge University Press Анна Шовкалюк з демонстрацією методів і прийомів навчання читання, аудіювання, говоріння і письма молодших школярів. Також було розглянуто роль учителя на всіх етапах навчання і використання учнями іноземної мови.

     З ефективними видами роботи на уроках англійської мови у першому класі та особливостями сприйняття першокласниками іноземної мови поділилась учитель вищої категорії, старший учитель НВК № 157 Ілюк О.Г.  

     Крім того, кожен з учасників заняття отримав сертифікат видавництва Cambridge University Press, пам’ятки для вчителя: «Основні зміни у програмі з іноземних мов» та «Структура комбінованого уроку».

       

Бондар Н.П.

Методист НМЦ

 

 

        

16 листопада 2016 року в СШ № 244 відбулася інтелектуальна гра «Англійська із задоволенням» серед учнів 3-4-х класів. У змаганні брали участь 6 шкіл: спеціалізовані: № 16, 20, 214, 244 та школи І-ІІІ ступенів № 231, 256.

Середа, 23 листопада 2016 15:20

Зустріч у Великобританії

       

17 листопада 2016 року  в актовій залі спеціалізованої школи № 239 з вивченням німецької мови з першого класу відбувся цікавий позакласний захід у рамках Року англійської мови в Україні з англійської мови на тему: “Meeting in Great Britain” («Зустріч у Великобританії»)  серед учнів 7-9-х класів – вчителі: Лікаренко Л.А., Напісочна К.М., Валашек Н.Я. Також були запрошені молоді спеціалісти – вчителі англійської мови району.

     Звучали вірші Роберта Бернса, сонети та уривки з «Ромео і Джульєтти» Вільяма Шекспіра; розігрувались діалоги між Шерлоком Холмсом і доктором Ватсоном; гумористичні сценки з життя та пригоди Пітера Пена.  Захопили глядачів пісні англійською мовою, які учасники виконували соло і всі разом,  запальні танці Шотландії та Нової Зеландії, цікаві факти з історії та сьогодення Великої Британії.