Дошкільне виховання (26)

Дошкільні навчальні заклади району працюють над виконанням намічених заходів щодо реалізації вимог Закону України „Про дошкільну освіту”, нової редакції Базового компонента дошкільної освіти,  спрямовують свою діяльність на створення умов для доступу до дошкільної освіти, забезпечення права маленьких громадян на її отримання.

Тут подаються корисні для педагогів новини та матеріали, розміщена інформація про дошкільні навчальні заклади міста, а також деякі матеріали

 

Пов’язане зображення

 «Правила руху в нашій країні для пішоходів всюди єдині»,під таким гаслом в садочку № 509  11.10.2017 відбулося свято-розвага «Дорожні пригоди».Старший інспектор Департаменту патрульної поліції, Лейтенант поліції Берсименко Юлія Вікторівна використовуючи наочні матеріали та атрибути  провела серед дітей та дорослих вікторину  на знання правил дорожнього руху. Всі учасники заходу не лише отримали знання а і заряд позитивних емоцій від спілкування зі справжнім поліцейським яка показала як працює сирена, та сигнали поліцейської машини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пов’язане зображення

 «Правила руху в нашій країні для пішоходів всюди єдині»,під таким гаслом в садочку №11509.10.2017 відбулося свято-розвага «Дорожні пригоди».Старший інспектор Департаменту патрульної поліції, Лейтенант поліції Берсименко Юлія Вікторівна використовуючи наочні матеріали та атрибути  провела серед дітей та дорослих вікторину  на знання правил дорожнього руху. Всі учасники заходу не лише отримали знання а і заряд позитивних емоцій від спілкування зі справжнім поліцейським яка показала як працює сирена, та сигнали поліцейської машини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

5 квітня 2017року в Дошкільному навчальному закладі № 573, було проведено районне методичне об'єднання для інструкторів з фізичної культури та вихователів ДНЗ, які проводять заняття з фізичної культури.

Інструктор з фізичної культури ДНЗ № 573, Цвєткова Олена Михайлівна, поділилась досвідом вдосконалення та розвитку фізичних якостей в дітей дошкільного віку.

Учасники методичного об'єднання переглянули заняття з фізичної культури на повітрі «В спорті наша сила», в спортивній залі «Рятувальники поспішають на допомогу» та заняття з плавання в басейні.

 

 

 

  

З метою підвищення рівня професійної компетентності вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів, соціальної компетентності та соціальної активності, розширення знань педагогів про інноваційні технології; допомоги педагогам зорієнтуватися у виборі інноваційних технологій для застосування їх у навчально-виховному процесі; сприяння підвищенню якості дошкільної освіти на базі ДНЗ № 602 було проведено круглий стіл для вихователів-методистів ДНЗ «Інновація потребує осмислення».

 

Коваленко О.В., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка) доповів про поєднання інноваційних і традиційних форм і методів роботи як один з напрямків підвищення якості навчально – виховного процесу (обговорення результатів анкетування педагогів дошкільних навчальних закладів «Готовність педагога до інновацій»). Педагоги мали змогу ознайомитись з хіт-парадом інновацій ДНЗ Оболонського району м. Києва. За результатами проведення круглого столу було вироблено рекомендації: будувати методичну роботу з педагогами різних категорій відповідно до їх досвіду роботи, професійних уподобань. А також  підготовлено поради вихователям-методистам щодо запровадження інноваційної діяльності.

 

28 березня 2017 року, на базі ДНЗ № 208 Оболонського району було проведено методичне об'єднання для музичних керівників.

  

Метою заходу  стало

  •  розширення  та поглиблення знань музичних керівників щодо            застосування сучасних форм роботи під час проведення занять музично-естетичного  напрямку у виховній роботі дошкільного закладу,
  • üособливості співпраці музичного керівника та вихователя в організації заходів.
  •  Зустріч розпочалася  з перегляду  досвіду роботи музичного керівника ДНЗ № 208, Черняк Світлани Анатоліївни, який був представлений цікавими формами роботи з  дітьми: хореографічні номери, сольний та груповий спів, інсценування пісні, декламування віршів. Використаний музичний  та хореографічний репертуар, підібраний з урахуванням програмових вимог та  вимог сьогодення щодо патріотичного виховання  та інтересів дітей.
  • Попурі дітей та гостей заходу (музичних керівників) на українські пісні В.Івасюка«Край, мій рідний край!»,  «Черемшина»,  «Водограй»
  •  «Червона рута», сприяло активізації вокального  потенціалу музичних керівників, командної роботи та створення позитивного настрою.
  •  Свої образотворчі та музичні здібності учасники заходу мали змогу проявити під час наступної вправи «Намалюй пісню». За допомогою  фломастера  учасники  зображували  слова пісні, щоб інші могли її відгадати. Після цього  всі з задоволенням співали  пісну.

  

 

Неділя, 26 березня 2017 08:20

Вшанування Кобзаря

9 березня 2017 року вихованці і колектив дошкільного навчального закладу №193 відзначали чергову річницю від дня народження Тараса Шевченка. З метою вшанування Кобзаря, вихователь-методист Кондратенко Оксана Михайлівна і музичний керівник – Тарасюк Вікторія Миколаївна, підготували і провели святкову розвагу. Переглядаючи фото-презентацію про життя видатного поета, письменника, художника, вихованці отримали корисну інформацію про факти з життя Т.Г.Шевченка.

 

Особливо готувалися дітлахи – святковий національний одяг і піднесений настрій. Під час розваги усі бажаючі мали можливість продекламувати поезію видатного українського поета.

 

Надзвичайно вражаючим сюрпризом став візит дідуся одного з вихованців  групи «Веселка» -  Голянського Василя Федоровича, який ознайомив дітлахів з цікавими фактами минулих часів, розповів про кобзарів, продемонстрував гру на бандурі, сопілці, скрипці.

   Прагнення Т.Г. Шевченка думати і піклуватися про свій народ є прикладом для наслідування не тільки для малечі, але й для нас – дорослих!

Неділя, 26 березня 2017 07:35

22 березня - Сорок святих

 

Двадцять другого березня - день Великомучеників Севастійських, день Сорока мучеників, Сорок Святих, або день Усіх Святих, у народі "Сороки".

  

Вшановувані воїни були найкращою дружиною у війську давньоримського імператора Лікінія. Сам Лікій був жорстоким гонителем християнства. За відмову зректись християнської віри 40 воїнів римського ХІІ легіону загинули у 320 році у коло міста Севастія (нині турецьке місто Сівас). В холодну і вітряну ніч їх завели в Севастійське озеро. За ніч воно вкрилося льодом. Аби підсилити муки, на березі затопили лазню. Один з воїнів не витримав страждань і вийшов з озера, але на порозі лазні упав замертво. Один з наглядачів, уражений мужністю воїнів, зі словами "І я — християнин!" зайшов у озеро. Їх знову стало сорок.

Добрі господині цього дня печуть сорок булок із медом у формі пташок. В різних регіонах України його іменували по-різному, але здебільшого це були назви птахів — «сороки», «жайворонки», «буслики», «птички», «пташки». Вірили, що саме на Сорок святих з вирію повертаються пернаті — сорок різних порід. Тому калачики чи бублики, пампушки чи кренделі виробляли у формі пташечок із дзьобиками та крильцями, гребінчиками та хвостиками.

 Роздавали булочки-птахи дітям, щоб у господарстві свійська птиця здорова була. Малюки з "пташками" бігали по селу, тримаючи в руках нанизані на палички «жайворонки» й «сороки», танцювали й закликали весну, птахів з вирію.

Благослови, мати,
Весну закликати,
Весну закликати,
Зиму проводжати.

Вважали, що цього дня сорока бере сорок різочок чи галузок і мостить собі з них гніздо.  На

Школярі приносили вчителеві сорок бубликів за добру науку.

У давніші часи робили солом'яну ляльку в образі зими, виносили за село і спалювали як ознаку того, що зиму остаточно вигнано, а весну закликано в гості. Такі дійства, залежно від кліматичних умов краю, влаштовували на ЯвдохиТеплого Олекси чи Благовіщення.

Але найбільш символічним був обряд «Топтати ряст». Вважалося, хто напровесні його потопче – убереже життя й здоров’я протягом року. Тому навіть літні й кволі виходили в поле і, притопчуючи зелені сходи, казали: «Топчу, топчу ряст. Дай, Боже, потоптати і того году діждати».

Хоч цей день і вважався провісником весни, але селяни вірили, що попереду можуть ще бути сорок приморозків і Сорок Святих ще можуть сорок лопат снігу кинути. У цей день рахували лисих чоловіків у селі: скільки нарахують, стільки днів ще буде мороз.

22 березня на службі в храмах жінки моляться за повернення додому чоловіків із далеких доріг.

Народні прикмети:

  • Якщо в цей день тепло, стільки ж днів утримається гожа погода, якщо навпаки – бути морозу 40 днів.
  • Якщо на Сорок святих буде мороз і сніг розтане від сонця – буде врожай на кавуни.
  • Яка погода на Сорок святих, така буде й у Петрівку.
  • «На Сорок святих погода — на гречку буде врода» (Полтавщина).

 

В дитячому садку №590 діти з нетерпінням ждуть тепла: учать веснянки, заклички,  гаївки; готують вінки та сорочки до свята; радіють зеленій травичці (до речі, у нас уже сьогодні зацвіли тюльпани); гріються на сонечку разом з горобчиками (а ми їх годували цілу зиму); малюють весну.