Четвер, 26 січня 2017 18:41

ЗУСТРІЧ НА ПЕРЕХРЕСТІ ОСВІТНІХ НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ

18 січня 2017 року, Оболонський район зібрав у себе учасників «Оболонських ПОНТів». І не зважаючи на досить несерйозну назву, захід цей дуже значимий, адже за «ПОНТами» приховується «ПЕРЕХРЕСТЯ ОСВІТНІХ НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ». Це назва освітнього проекту, що стартував у минулому році в Печерському районі міста Києва. Започатковано проект Міністерством освіти і науки України та ДНУ «Інститут  модернізації змісту освіти». Його науковим керівником є начальник відділу проектного управління Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, професор Пушкарьова Т.О.  

Мета проекту – ознайомити освітянську громаду з інноваційними технологіями, що дають реальні результати у навчанні та вихованні учнівської молоді і є ефективними в умовах сучасних шкіл.

Оболонський район прийняв естафету від Печерська і організував на ПЕРЕХРЕСТІ ОСВІТНІХ НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ зустріч трьох шкіл району – спеціалізованої школи №  214, школи № 225 та навчально-виховного комплексу № 157.

Учасниками «Оболонських ПОНТів» стали директори та заступники директорів усіх загальноосвітніх навчальних закладів Оболонського району м. Києва та директори навчальних закладів Київської області. На відкритті заходу були присутні представник Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації (керівник апарату Совенко П.О.) та представник Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації (завідуюча відділом  управління закладами освіти Департаменту Бондаренко Л.А.). Теплим, щирим словом привітала усіх господиня свята – начальник управління освіти Оболонської РДА Вахнюк Н.М.

  

Першим розпочав «діалог на перехресті» колектив спеціалізованої школи № 214 на чолі зі своїм директором Балою К.М.

«Формування науково-природничого світогляду у рамках STEM-освіти», «Практичне використання математичних та економічних знань у різних життєвих ситуаціях», «Формування початкових навичок у конструюванні – основа розвитку інженерного мислення учнів при конструюванні LEGO», «Формування підприємницьких навичок у школі фінансової грамотності»,  «Технології розвитку комунікативних здібностей учнів та вмінь працювати в групах», «Командна робота в середовищі Office365 при роботі над проектом «Країна, якою ми пишаємося» – це лише частина тем та завдань, досвідом розв’язання яких поділилися учителі, учні та батьки СШ № 214.

  

Естафету підхопила школа № 225, і, коли всі учасники перейшли у її приміщення, слово взяв директор школи Глушаниця В.Г., який ознайомив усіх присутніх з програмою «Оболонських ПОНТів» у цьому навчальному закладі. Вона передбачала обговорення таких питань:

-     «Застосування дослідницьких проектів учнів у повсякденному житті  («Мінеральні води України», «Захист довкілля»)»;

-     «Формування уявлень про об’єкти довкілля у дітей молодшего шкільного віку в процесі експериментальної діяльності»;

-     «Використання фреймових структур у процесі формування загальнонавчальних умінь та забезпечення вдосконалення компетенцій учнів на уроках української літератури»;

-     «Дослідницькі завдання як ефективний засіб розвитку пізнавальної діяльності учнів на уроках англійської мови»;

-     «Сучасний підхід до організації навчально-дослідницької діяльності учнів засобами інтегрованого навчання з використанням хмарного сервісу Office365 при викладанні предметів художньо-естетичного циклу».

На завершення учасники познайомилися з учнівською командою школи № 225 «Зірка» –  переможцями Інтернет-турніру МАН «Відкрита природнича демонстрація» у 2016 році.

   

НВК № 157 запропонували усім присутнім поринути у мовний простір свого навчального закладу і поділилися досвідом впровадження інноваційних технологій з його розвитку. Окрім педагогічного колективу та учнів ліцею, присутніх привітали голова батьківського комітету НВК, голова фонду «Жінки за мир в усьому світі» Коцеба Т.Ю. та представник Європейської лінгвістичної агенції Cambridge English Language Assessment, з якою НВК № 157 має тривалі партнерські зв’язки.

   

«ПОНТи» у цьому закладі запропонували учасникам діалог за такою програмою:

-     «Майстер-клас для вчителів «Топ-50 англійських фраз для спілкування»;

-     «Подорож Україною за допомогою онлайн ресурсу Google-maps» - бінарний урок з англійської мови та інформатики»;

-     «Проект «Нова школа» – засідання лідерів учнівського самоврядування та наукового товариства учнів ліцею»;

-     «Speaking club «Magic world» – проектна робота учнів з елементами інтегрованого навчання».

             На прикінці свята  ліцеїсти порадували своїх гостей виступом вокального та хореографічного колективів.

             Завершився захід його обговоренням на дискусійному майданчику та щирими словами вдячності, захоплення та віри у майбутнє української школи.

 

 

Читати 934 разів