Четвер, 19 травня 2016 14:23

Святкуємо День Польщі

 

     

     17 травня 2016 року в спеціалізованій школі № 252 імені Василя Симоненка відбувся День Польщі  у рамках Днів Європи в Україні. На святі були присутні гості зі Спілки поляків міста Києва: Зварич Владислав Віталійович, заступник голови Спілки, кандидат політологічних наук та Бочкар Ольга, куратор перебування українських дітей та їх навчання в Польщі, викладач польської мови.

     Директор школи Олена Олександрівна Преподобна розповіла про школу: тут українська мова вивчається поглиблено, а польська  – з  5-го по 11-й клас як друга іноземна мова після англійської. Школярі навчального закладу – активні учасники програми «Діти і молодь без кордонів». Цього року вони брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Діалог держав: партнерство в освіті», в якому посіли І місце на районному етапі і ІІ – на міському.

     Спочатку гості ознайомилися з експозицією, присвяченою життю і діяльності Василя Симоненка, потім відвідали шкільні кабінети та майстерні. А насамкінець в актовій залі відбувся святковий концерт: були висвітлені славетні сторінки історії України і Польщі, звучала поезія Адама Міцкевича, музика Фредерика Шопена, виконувались польські народні пісні під акомпанемент бандури, Шевченків «Садок вишневий коло хати» польською мовою; виконавці представили традиційні польські народні костюми, яскраві танці – краков’як, мазурку, польку «Гребіночку». Глядачі побачили, як проходить Великдень – Wielkanoc  –  у польській родині.  Завершився концерт хоровим виконанням пісень: «Гей, соколи!» та «Подай руку Україні» польською мовою.  

 

Методист НМЦ

Бондар Н.П.

       

 

 

        

 

Читати 715 разів