Середа, 30 вересня 2015 07:07

Дні Європейської спадщини України на Оболоні

 


Заходи, що відбулися у навчальних закладах Оболоні у рамках Днів Європейської спадщини

У рамках святкування Днів Європейської спадщини в Україні у 2015 році науково-методичним центром управління освіти Оболонського району було проведено ряд заходів, що спонукали учнів загальноосвітніх навчальних закладів району до творчих пошуків справжніх, беззаперечних, перевірених часом скарбів країн Європи: її чарівних місць, створених самою природою; її унікальних історичних та архітектурних пам’яток, до яких доклала своїх рук людина; її пісенних, поетичних, хореографічних шедеврів, що виникли, здається, у моменти найбільшого натхнення, найглибшого емоційного піднесення самим людським серцем геніальних представників різноманітних європейських держав, а то й цілих її народів.

 

Так 18 вересня 2015 року відбувся конкурс презентацій «Знайдімо 100 чудес Європи!», що розкрив таємниці найдивовижніших місць нашого континенту, віднайшов легенди та історичну правду про них.  У конкурсі взяло участь 17 презентацій, і, повірте, визначити найкращу було досить важко, адже оцінювалася не лише віднайдена автором кількість чудес Європи, а й оригінальність презентації, її технічне оформлення, змістове і текстове наповнення, якість використаних у ній фото- та відеоматеріалів. 

Переможцями у цьому конкурсі стали СШ № 214, гімназія-інтернат № 299 та СШ № 20.

Наступним конкурсом, що вразив не тільки журі, а й самих учасників, став конкурс «Зірки Євробачення народжуються на Оболоні!»

23 вересня 2015 року 26 його учасників з 16 навчальних закладів  таки переконали усіх, хто зібрався в актовій залі Центру творчості дітей та юнацтва Оболонського району м. Києва, у тім, що, дійсно, Євробаченню без наших Зірочок не обійтися. І настане день, коли ціла міріада їх засяє на небосхилі цього всесвітньо відомого конкурсу. А на нашому «Євробаченні» потужністю голосу, недитячим завзяттям, витонченістю співу і образу, непересічним тембром голосу вражали і журі, і учасників конкурсу в І віковій категорії (від 11 до 14 років):

-       Забігайло Аліна (гімназія № 143 – І місце);

-       Рябокляч Анастасія (СШ № 239 – І місце);

-       Ковальчук Катерина (СШ № 20 – ІІ місце);

-       Овчаренко Аліна (гімназія № 143 – ІІ місце);

-       Чолак Айлін і Арутюнян Лаура (дует НВК № 240 «Соціум» –ІІ місце);

-       Василенко Олексій (гімназія «Потенціал» –ІІ місце);

-       Яремова Софія (гімназія № 143 – ІІІ місце);

-       Копилова Анастасія (СЗШ № 170 – ІІІ місце);

-       Кисловська Олена (ліцей № 157- ІІІ місце);

у ІІ віковій категорії (від 15 до 17 років):

-       Сокур Марина (школа-інтернат № 4- І місце);

-       Шпакович Каріна (СЗШ № 29 – ІІ місце);

-       Іванова Юлія (СШ № 214 – ІІІ місце).

Щирі аплодисменти та слова захоплення отримали і найменшенькі учасники конкурсу – вокальний колектив СШ № 252 ім. В.Симоненка у складі Колешні Вероніки, Фещенко Єлизавети, Лиги Олександри та Колос Єлизавети (І місце у віковій категорії до 11 років) та представниця СШ № 239 Лаган Діана (ІІ місце).

А вже 24 вересня 2015 року на базі НВК № 240 «Соціум» відбувався ще один конкурс – «Пізнаємо Європу разом!». Командам-учасницям необхідно було представити історико-культурну спадщину будь-якої європейської країни за допомогою сценічного задуму, режисури, акторської майстерності і, звичайно, жартів, танців та пісень. Завдання не із легких, тому команд було лише сім. Це команди СШ № 216, гімназії № 143, СШ № 8, НВК № 240 «Соціум», СШ № 210, гімназії «Оболонь» та СЗШ № 29. Вони презентували історико-культурну спадщину Іспанії (СШ № 216 та СЗШ № 8), Болгарії (НВК № 240 «Соціум»), Італії (СЗШ № 29), Великобританії (СШ № 210), Литви (гімназія № 143) та Греції (гімназія «Оболонь»). Всі команди підійшли до участі в конкурсі з великою відповідальністю, і тому не було в залі суперників, були лише друзі і зацікавлені глядачі, що з радістю аплодували співу Челінтано, насолоджувалися від споглядання народних танців Болгарії, Греції, Іспанії, заворожено слухали розповідь про Великобританію і поринули у казковий світ Латвії.

За підсумками конкурсу І місце здобула команда гімназії «Оболонь», ІІ місце – команда СЗШ № 29, ІІ розділили між собою команди гімназії № 143 та НВК № 240 «Соціум».  Команда СШ № 210 стала лауреатом конкурсу у номінації «Найкращі знавці культурної і наукової спадщини країни, що презентували», команда СШ № 216 – лауреатом конкурсу у номінації «Найоригінальніший сценічний задум», а команда СЗШ № 8 – лауреатом конкурсу у номінації «Найкращі знавці історичної спадщини країни, що презентували».

Завершилися святкування Днів Європейської спадщини проведенням у навчальних закладах району благодійних ярмарків «Європейські ласощі», кошти від яких, за попередньою домовленістю, вирішено було передати на розвиток шкільних музеїв чи куточків міжнародної співдружності та європейської історико-культурної спадщини.

       

       

 

       

    

 

Читати 1236 разів