П'ятниця, 29 травня 2015 14:39

Обдарованість звітує!

26.05.2015 року у Науково-методичному центрі управління освіти відбулась міжзвітна конференція учасників дослідно-експериментальної роботи  «Організаційно-педагогічні умови розвитку інтелектуально обдарованих дітей та учнівської молоді в інноваційному освітньому просторі Оболонського району».

У конференції взяли участь: Л. Каторгіна, начальник НМЦ,  Л.Цибенко, заступник начальника НМЦ, О.Хмелєва, начальник МЦПСіСР, працівники відділу обдарованої дитини та управлінці експериментальних навчальних закладів ДНЗ №№ 190, 263, 527, 531, 523, 579, 636, 660, 661, 668, 685, ЗНЗ №№ 9,232, гімназії «Оболонь», НВК №240 «Соціум», школи-інтернату №22, ПНЗ ЦНТТМ «Сфера».

На конференції обговорювались особливості  перебігу І етапу дослідно-експериментальної роботи.

  Учасники приділили увагу наступним питанням: співпраці з фахівцями, залученню батьків до виконання проекту, створенню освітніх програми для розумово обдарованих дітей, особливостям психолого-педагогічного супроводу обдарованих дітей. Особлива  увага була приділена ознакам обдарованої особистості, домінуючим критеріям розвитку та методам виявлення обдарованості. Робота в проекті розглядалась як системний, циклічний процес, в якому проектування розвитку особливих здібностей відбувається у межах потребнісно-мотиваційного поля обдарованої особистості.

Гнетецька О.П., психолог відділу обдарованої дитини зупинилася на проблемах готовності учасників експериментальних закладів освіти до роботи з обдарованими дітьми. Мова йшла про професійні та особистісні якості кожного, зроблений аналіз існуючої системи роботи з обдарованими дітьми в експериментальних закладах освіти.

Зацаринна Н.П., методист відділу обдарованої дитини приділила увагу питанню надання методичної допомоги управлінцям щодо складання програм та планів реалізації дослідно-експериментальної роботи.

З досвіду управлінської діяльності керівника, пов'язаної з  організацією дослідно-експериментальною роботою виступила Пасічник Н.М., директор ДНЗ №531.

Про підвищення професійної кваліфікації та підготовку  педагогів та психологів  до  роботи з обдарованими дітьми поділилась думками досвідчений керівник – Фабрицій К.В., директор ДНЗ №685.

Про співпраця з Інститутом обдарованої дитини НАПН України та апробацію курсу «Вибір професій» розповіла Науменко Ю.А., відповідальна за роботу з обдарованими дітьми, заступник директора з навчально-виховної роботи гімназії «Оболонь».

Діагностиці обдарованості як одній з самий складних психологічних проблем роботи з обдарованими дітьми приділила увагу Шмигун А.В., директор ДНЗ №579 і наголосила на тому, що практична діагностика надзвичайно відповідальна діяльність, адже її наслідки можуть незворотньо вплинути на умови виховання і навчання,  на відношення до дитини з боку оточуючих та привести до суттєвих змін в житті обдарованої особистості.

Ткаченко Н.А,  молодий керівник Дитячого наукового клубу «Чомусики» ДНЗ №190 розповіла про складнощі та її власні успіхи у роботи з дітьми. «…педагог повинен володіти здатністю до рефлексії, емпатії, високою толерантністю, гнучкістю, які є складовими гуманістичного потенціалу педагога».

На необхідність підвищення мовленнєвої активності членів Дитячого наукового клубу наголосила Декусар В.В., відповідальна за роботу з обдарованими дітьми ДНЗ №668, яка очолила роботу творчої групи «Територія слова».

Про особливість планування практичним психологом роботи з обдарованими дітьми розповіла Бедай Т.А., практичний психолог ДНЗ №527, вказавши на те, що інтелектуальні та психологічні особливості обдарованих дітей є важливим предметом вивчення, бо залежать від компетентності практичного психолога і наголосила на необхідність консультативно-методичної допомоги у: здійсненні просвітницько-пропагандиської роботи, оволодінні діагностичним інструментарієм, щодо виявлення обдарованих дітей та проектуванні змісту і напрямів індивідуально розвитку особистості.

Учасники конференції обговорили план роботи на ІІ півріччя і  звернулись до управління освіти з проханням ввести в штатний розпис експериментальних закладів освіти посади керівника гуртка та посади практичного психолога, оскільки це є важливим мотиваційним стимулом успішної реалізації проекту.

Читати 991265 разів

Головне меню