Середа, 20 травня 2015 06:31

Знати і пам’ятати зобов’язані

Пам’ять серця…                                                                                                                                      

Пам’ятьсивини…                                                                                                                                              

Пам’ять  тих, хто не прийшов з війни.                                                                                                      

Пам’ять – наче квіти на броні…                                                                                                                 

Сонце усміхається мені

                        Микола Сингаївський

        На допомогу класним керівникам в підготовці до проведення історичних уроків та виховних заходів, присвячених 70-річчю Великої Перемоги з метою патріотичного виховання учнів в шкільних бібліотеках району та бібліотеці НМЦ оформлено тематичні виставки

        

        Бібліотека НМЦ спрямувала свою роботу в  підборі матеріалу на правдиве відображення ролі українського народу у подоланні нацизму у другій світовій війні. Слід пам’ятати, що українці – одна з унікальних націй, яка у складі різних армій витримала на собі від першого до останнього дня всі 6 років Другої світової. Треба домагатися цілісного бачення своєї національної історії. Ось у цьому і вбачається сенс законодавчого запровадження Верховною Радою (за європейським зразком) 8 травня – Дня пам’яті і скорботи, так само як і 9 травня – Дня Перемоги.

В рамках відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі -8 травня 2015 року в СЗШ №9 біля Алеї Слави відбувся урочистий мітинг, присвячений 70-тій річниці Перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни. Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу. У церемонії взяли участь: ветерани, педагогічний колектив школи, батьки, учні та представники громадськості. Мітинг завершився хвилиною мовчання та покладенням квітів від ветеранів та учнів школи до меморіалу - це шана пам'яті тих, хто загинув заради рідної землі за часів Другої Світової війни, тих, хто віддав своє життя на Донбасі, захищаючи цілісність і суверенітет України та мирне майбутнє свого народу

Також в рамках відзначення  70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі в СЗШ № 9  учнями 5 класів підготовлено виставку дитячих творчих робіт.

 


             

       

 

Цього року на офіційних заходах вживався європейський символ пам’яті полеглих у війні - червоний мак. Його розробив харківський дизайнер Сергій Мішакін. Маки нагадують слід від кулі, довкола якого розходиться кров. Бібліотеки СШ № 210 та ЗНЗ № 226 спрямували свою роботу на підготовку матеріалів для класних керівників про Символ Дня Перемоги - червоний мак.

 

Біля символу логотип містить гасло "ПАМ’ЯТАЄМО  ПЕРЕМАГАЄМО", адже саме в наших руках не допустити повторення жахіть війни та роки воєнного лихоліття: 1939-1945.

    

 

Бібліотекарі ЗНЗ № 225, 256, ліцей 157 спрямувала свою роботу на збереження пам’яті зробленого не лише людьми нового покоління, а і їхніми батьками, дідами, людьми багатьох поколінь. Культура – це духовний досвід нації, вона неможлива без нагромадження пам’яті,  що передається з покоління в покоління.

Всі  шкільні бібліотекарі  взяли участь у підготовці  урочистих заходів до Дня Перемоги.

 

 

 

 

 

 
Читати 2426 разів

Головне меню